Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu

„Kooperacje 3D” zaczyna nabierać prędkości

Utworzono dnia 02.10.2019

„Kooperacje 3D” zaczyna nabierać prędkości

D Projekt „Kooperacje 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin”, w którym aktywny udział pro publico bono bierze Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu zaczyna nabierać rozpędu. Przedstawiciele instytucji biorących w nim udział zaprezentowali swoje karty usług, czyli to, co mogą wnieść do realizacji projektu.

Głównym celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie modelu współpracy dla miast, pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej a podmiotami innych polityk sektorowych, m.in. pomocy społecznej, edukacji, zdrowia, sądownictwa i policji. Model kooperacji - współpracy uwzględnia całościowe, międzysektorowe wsparcie na poziomie gminy i powiatu, mające na celu włączenie społeczne osób i rodzin wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Jednak równie ważne jest, że udział w tym przedsięwzięciu spowoduje jeszcze większe podniesienie kwalifikacji pracowników naszej jednostki. Zapewnią to rozmaite szkolenia i treningi. Szczególny nacisk w czasie szkoleń kładziony jest na współpracę koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej PCPR z coach’em. Dzięki niej koordynator odkryje w sobie dotychczas niezauważony potencjał, z jeszcze większą świadomością będzie używał swoich umiejętności. Niepodważalnym pożytkiem z udziału w tym projekcie będzie wzmocnienie roli koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.

W pierwszym etapie już realizowanego projektu Kooperacje 3D zostały wybrane rodziny, z którymi będą współpracowali specjaliści.

Scenariusz realizacji projektu zakłada współpracę na kilku szczeblach:

Poziom instytucji – współpraca ośrodków pomocy społecznej z innymi instytucjami.

Poziom pracownika – współpraca pracowników socjalnych, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej z pracownikami innych instytucji świadczących usługi na rzecz klientów pomocy społecznej.

Poziom klienta – współpraca pracowników socjalnych, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej z klientem, która pozwoli na wdrożenie wsparcia do faktycznych potrzeb.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na podstawie porozumienia pomiędzy Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi i partnerami: Powiat Łowicki i gmina Miasto Łowicz.

Warto dodać, że pracownicy PCPR w Łowiczu biorą udział w tym projekcie bez dodatkowej gratyfikacji finansowej, a spotkanie, o którym mowa odbyło się 20 września w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łowiczu.

 

 

 

 

 

 

„Kooperacje 3D” zaczyna nabierać prędkości

Utworzono dnia 02.10.2019, 16:26

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Imieniny